Rundek & Ekipa uz Marka Marića objavili pesmu „Rijeka“

Rockomotiva
04.07.2026.

Darko Rundek i njegova Ekipa su svoj novi singl “Rijeka” feat.Marko Marić premijerno izveli i zvučno zabeležili pred beogradskom publikom tokom nastupa u prostoru Luke Beograd

tekst: press
foto: Nemanja Đorđević

Pesma „Rijeka“ nastala je uz kreativno učešće supruge i ekološke aktivistkinje Sande Hržić. Napisao sam je u jeku borbe za Vrelo Une (hvala organizaciji Riverwatch na pozivu i zalaganju) i tamo je prvi put javno izvedena. Njena je moć u povezivanju reke sa postojanjem čudesne raznolikosti života kao i sa ličnom ljudskom sudbinom.Pesma je snimljena na koncertu ”Uz rijeku za rijeke” u Luci Beograd, uz Dunav, pred oko 5000 ljudi, što joj daje posebnu energiju. U njoj kao gost-solista učestvuje izuzetni gitarista Marko Marić. Video je napravio Roko Crnić u saradnji sa Sandom Hržić – rekao je Darko Rundek.

Rijeka” priča o kretanju, pripadanju i povezanosti, životnim tokovima u stalnim promenama koji nas nose i spajaju. Stihovi Darka Rundeka kroz motive vode – pritoka, slapova i mora, ušće su u prostor za razmišljanje o zajedništvu čoveka i prirode, o sudbini koju svako nosi kao svoju kap u velikom toku života.

Muziku potpisuje Darko Rundek, dok su aranžman zajednički oblikovali Igor Pavlica, Ana Kovačić, Silvio Bočić, Miro Manojlović, Roko Crnić, Marko Marić, Darko Rundek i Sanda Hržić. Snimak je nastao uživo u Luci Beograd, snimatelj je Daniel Biffel, miks potpisuje Darko Rundek, a mastering Filip Motovunski.

Za nas je posebno zanimljivo da je talentovani multiinistrumentalista, Marko Marić, inače rođeni brat Kralja Čačka, deo muzičke priče novog albuma grupe Veliki prezir, koga sa nestrpljenjem očekujemo da se pojavi u izdanju Menarta Srbija.

Veliko međunarodno priznanje za spot „Ti imaš mir“ benda KOIKOI

Tagovi: , ,

Vesti

© Copyright 2015 - 2026 Rockomotiva webzine, Sva prava zadržana | Izrada web sajta: ATEC Technologies
Scroll